Misja, wizja i wartości

Tworzymy Centrum Aktywności Tarnogaju CAT od czerwca 2018r.
Organizujemy warsztaty, spotkania, pikniki, festyny, kreatywne wspólne działania, zajęcia cyrkowe oraz
teatralno-muzyczne zajęcia dla dzieci.

CELE

Budujemy w ludziach w różnych grupach wiekowych, pełniących rożne role społeczne i będących
w różnych życiowych sytuacjach, przekonania o ich społecznej przydatności poprzez wyeksponowanie ich zdolności i doświadczenia.
Budujemy przeświadczenie o ich własnej sile, wzmacniamy kompetencje i wpieramy chęci do zmian.
Wspieramy rozwój osobisty, promujemy edukację, wolontariat i usamodzielnianie się.

 MISJA

Tworzymy miejsce otwarte na każdego, kto chce coś robić z innymi ludźmi!

Można u nas poznać sąsiadów, nawiązać nowe przyjaźnie i nauczyć się wielu nowych rzeczy - wziąć udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez innych mieszkańców lub zorganizować coś własnego np. spotkanie, warsztaty czy wystawę. Animujemy i wspieramy mieszkańców w ich działaniach, a także bezpłatnie udostępniamy przestrzeń na potrzeby grup nieformalnych i organizacji pozarządowych działających na terenie osiedla Tarnogaj.
Chcemy, aby było to miejsce dla lokalnej społeczności - mieszkańców, aktywistów, organizacji, którzy będą współtworzyć pracownię warsztatową, konferencyjna i otwartą kuchnię.
Miejsce to wspiera rozwój społeczności lokalnej, aby była zintegrowana, silna, aktywna
 i świadomie decydowała o sprawach dla niej ważnych. Centrum jest otwarte dla każdego, kto ma taką chęć i potrzebę. Miejsce otwarte dla wszystkich, które nie jest dedykowane żadnej grupie wiekowej ani społecznej. Spotykają się u nas zarówno rodziny z dziećmi, jak i młodzi dorośli, nastolatkowie oraz seniorzy, rodzice z małymi dziećmi, ludzie o bardzo różnym wykształceniu
i statusie materialnym oraz o różnych potrzebach i z różnymi zasobami. Przez pięć dni w tygodniu są prowadzone zajęcia bezpłatne takie jak warsztaty i animacje oraz zajęcia płatne dla dorosłych. Słuchając głosu mieszkańców dostosowujemy na bieżąco zajęcia do potrzeb, zainteresowań i zaangażowania mieszkańców.

Organizować wydarzenia kulturalne (np. w formie festynów/pikników), które za każdym razem dają możliwość do integrowania się mieszkańców. Nasze działania kierujemy w stronę moderowania potencjału społeczności lokalnej tak, by ta społeczność "oddała" swój potencjał,
by ujawnili się aktywiści, liderzy lokalni, działacze, wolontariusze itp.

Zapraszamy do współpracy! KONTAKTKomentarze

Copyright © CAT